Telefona Windows kurulumu (Android)

Bu yazımızda android telefonları olan kullanıcılarımıza , telefona windows kurulumu yapabileceklerini anlatacağız. Bu işlem tamamen Rootsuz bir işlemdir. Telefonlarınıza Root yapmanıza gerek yoktur.

İlk olarak yapacağımız işlem telefona windows yüklememizi sağlayacak Emülatör uygulamasıdır. Bu Emülatör uygulaması Google Play Store üzerinde bulunmadığı için telefonumuza direkt olarak kendi web sitemiz üzerinden indireceğiz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamamızı direkt olarak kullanabiliriz.

İndireceğimiz Emülatörün ismi Limbo ‘dur. Limbu emülatörümüzü aşağıda paylaşmış olduğum Güvenli indirme linki üzerinden indiriebilirsiniz.

Limbo Android x86 APK İndir

Güvenli İndirme Linki (26.94 MB )
Limbo Android x86 5.1.0 APK

Limbo Android Emülatörü telefona indirdikten sonra , kurulum aşamasında sizlere Google Play üzerinden indirmediğiniz için kurulumu “dışarıdan yüklenen uygulamalara izin ver” seçeneğini seçmenizi isteyebilir. Telefona windows kurulumu yapabilmemiz için bu adımı yapmamız gerekmektedir. Bu işlem risk içermez.

Telefona windows kurulumu için gerekli olan Windows 10 dosyası

Telefona windows10 kurulumu yapacağımız windows dosyasının bağlantısını aşağıda sizinle paylaşacağım. Bu windows dosyası , Bilgisayarınıza kurulum yaptığınız normal windows 10 ISO dosyası değildir. Aşağıda paylaşacağım indirme bağlantısından , ister bilgisayarınıza indirerek telefonunuza atın isterseniz direkt olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Güvenli İndirme Linki (318.63 MB )
Windows10 tao.qcow2

Limbo ile Android Telefona windows kurulumu

Windows 10 kurulumu işlemini aşağıda ki 16 adımı takip ederek kurulum işlemini tamamlayabiliriz. 16 adımı sırasıyla uygulayınız.

1.Adım :

İlk olaarak “None” yazısına tıklıyoruz.

Telefona windows kurma
2.Adım :

Daha sonra yeni bilgisayarı kuracağımız için “New” yazısına tıklıyoruz.

Telefona windows kurma
3.Adım :

Sonrasında bilgisayarımıza hangi ismi vermek istiyorsak , istediğimiz ismi yazıyoruz.

Telefona windows kurma
4.Adım :
Telefona windows kurma
5.Adım :
6.Adım :

Daha sonra işlemcimizin kaç çekirdek olması gerektiğini seçiyoruz.

7.Adım :
8.Adım :

İndirdiğimiz windows 10 dosyasını “Open” diyerek seçiyoruz.

9.Adım :
Telefona windows kurma
10.Adım :
Telefona windows kurma
11.Adım :
Telefona windows kurma
12.Adım :
Telefona windows kurma
13.Adım :

Windows 10 kurulumuna başlıyoruz.

14.Adım :
15.Adım :
16.Adım :

Son olarak bilgisayarımız aşağıda ki resimde ki gibi açılacaktır.

Sonuç olarak yukarıda ki adımları teker teker uyguladığımızda windows telefonumuza yüklenmiş olacaktır. Normal bilgisayarda açıldığı yada yüklendiği gibi hemen açılıp kapanmasını beklemeyiniz. Kurulumu yaklaşık 20 dakikaya yakın sürmektedir , açılmasıda bi o kadar süre sürmektedir.

Sonrasında ufak çaplı işlemlerinizi telefonunuzdan windows 10 üzerinden halledebilirsiniz. Mouse ve klavyeyi telefonunuza usb kısmından bağlayarak normal bilgisayar gibi de kullanabilirsiniz.

Son olarak takıldığınız yada yapamadığınız herhangi birşey olursa , yorum kısmından bizlere yorum yaparak ulaşabilirsiniz.

Sonrasında sizlere geri dönüş sağlanacaktır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir