Instagram Kullanılmayan Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?

Instagram’da kullanılmayan kullanıcı adı bazı durumlarda kendiniz için gerekli olur. Bir kullanıcının zamanında almış olduğu ve kullanmadığı kullanıcı adları aslında sizin kullanımınız için olumsuzluk taşımaktadır. Bu yüzden instagram kullanılmayan kullanıcı adı nasıl alınır sorusunun yanıtlanması için yöntemleri denemenizde fayda var.

Instagram Kullanıcı Adı Nedir?

Popüler sosyal medya uygulaması instagram için her kullanıcının bir adı bulunmaktadır. Bu ad, her hesaba özel olarak kullanıcı tarafından oluşturulmaktadır. Arama kısmında ad soyad bilgileri bilinmiyorsa ya da benzer isimlerden çok fazla bulunuyorsa instagram kullanıcı adı ile istenilen sayfa bulunmaktadır. Ayrıca kullanıcı adında “niche” kelimeleri seçmiş olmak arama sonuçlarında da üst sıralarda yer almayı sağlamaktadır. Bu bakımdan özellikle işletmeler ya da satış yapanlar için de kullanıcı adının büyük önemi bulunmaktadır.

İstediğiniz bir kullanıcı adı daha önce bir başkası tarafından alınmış ve hesabı pasif durumdaysa bu noktada deneyeceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır.

Instagram Kullanılmayan Kullanıcı Adı Alma Yöntemi

Instagram kullanılmayan kullanıcı adı alma 2021 yılında kesin sonuç verme üzerine bir yöntem bulunmamaktadır. Ancak bu konuda sizin için sunulmuş olan belirli kolaylıklar vardır. Instagram kullanıcı adı almak için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Burada dört seçenek karşınıza çıkacaktır.
  • Bu noktada bilinmesi gereken en önemli nokta, instagram gelişigüzel bir şekilde alınan bir hesabı sizin için uygun hale getirmez. Çünkü istediğiniz kullanıcı adının her an hesabın asıl sahibi tarafından kullanılma durumu söz konusudur.
  • Ancak burada “Birisi beni ya da bir arkadaşımı taklit eden hesap açmış” seçeneğini seçebilirsiniz.
instagram pasif kullanıcı adı
  • Karşınıza çıkacak olan ekranda gerekli olan bilgileri doldurun ve daha sonra gönderim sağlayın.

Şahsınız adına açılan hesaplar için bu yöntem kullanılmaktadır. Sizin için art niyet taşımayacak şekilde isim benzerliği gibi sebepler ile açılmış olan hesapları da bu şekilde geri almanız mümkün olmaktadır. İşletmeler ya da markalar için ise farklı yöntemler denemek gerekecektir.

Telif Hakkı veya Ticari Marka İhlali

Instagram’da kullanılmayan kullanıcı adı almak için isim değil de özel nesne ya da marka ismini almak istiyorsanız bu durumda telif hakkı ya da ticari marka ihlali başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapmış olduğunuz sektör ile ilgili olarak bir kullanıcı adını almak istiyorsanız, söz konusu durumu açıklayan bir form yazarak Instagram’a eposta gönderebilirsiniz. Pek çok marka ya da kişi bu sayede kullanılmayan hesaplardaki kullanıcı adlarını alabilmektedir. Ancak bunun için mutlaka hesabın kullanılmıyor olması gerekmektedir. Aktif olan hesaplara yönelik gerçekten bir ticari ihlal ya da telif sorunu yoksa herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

Hesabı Satın Almayı Deneyin

Instagram’da kullanıcı adı almak için bir diğer yöntem de hesabın satın alınmasını istemek olacaktır. Ancak aktif olmayan bir hesabı satın almaya çalışmak genellikle zor olur. Bu durumda da öncelikle hesaba özel mesaj gönderebilirsiniz. Bir müddet bekleyince hesaptan yanıt gelmiyorsa, bu durumda kullanıcı bilgilerini biyografi panelinden kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Bu kısımda bulabileceğiniz eposta ya da web site adresi hesabın sahibine ulaşarak hesabı alabilmenizi sağlar.

Kullanıcı Adına Yakın Seçenekler Deneyin

Kullanıcı adını bahsedilen yöntemler ile alamadığınız durumlarda kullanıcı adına yakın seçenekleri deneyebilirsiniz. Bazı durumlar alt çizgi ya da nokta gibi işaretleri kullanmak istediğiniz kullanıcı adını almayı sağlar. Instagram’da kullanılmayan hesap adlarını almak için farklı seçeneklerin olması, platformun bu alanda takip ettiği kullanıcı haklarından ileri gelmektedir.

Spss kullanım ve kurulumu isimli makale için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir