Spss indirme ve Spss Kurulumu-Resimli Anlatım

IBM SPSS Nedir ?

“SPSS, sosyal bilimcilerin kullanımı amacıyla hazırlanmış bir istatistik programıdır. Programın adı Statistical Package for the Social Sciences kelimelerinin baş harflerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Türkçe anlamı Sosyal Bilimler için İstatistik Paketi’dir.SPSS indirme ile ilgili bütün işlemlere bu makalede hakim olacaksınız”

“SPSS, görünüm bakımından Excel’e çok benzemektedir. Ancak, Excel ile yapılamayan bazı analizlere sahip olduğundan dolayı bilimsel çalışmalarda yoğun bir biçimde kullanılmaktadır ve oldukça popülerdir.”


SPSS indir

SPSS hangi alanlarda kullanılır ?

IBM SPSS programı anket analizleri yapmak üzere sağlık ve fen bilimleri alanlarında elde edilen ölçümlerin analizlerinin yapılabilmesi için kullanılmaktadır. Sonuç olarak verilerin sayısal dağılımlarının kullanılabilmesi için frekans analizi kullanılır.

SPSS ne işe yarar ?

IBM SPSS programı ile elde edilen verilere ilişkin ortalama , standart sapma, mod, medyan gibi değerlerin hesaplanmasında, SPSS programının tanımlayıcı istatistiklerinden yararlanılmaktadır. Karşılaştırma yada ilişki analizleri 2 farklı grup olarak yapılabilmektedir. Parametrik ve non-parametrik grupları altında toplanırlar.

SPSS indirme ve kurulumu için gerekli sistem gereksinimleri nelerdir ?

IBM SPSS programının iki versiyonu bulunmaktadır. Birisi IBM SPSS 32 Bit diğeri ise IBM SPSS 64 Bit olarak indirilebilmektedir. Öncelikle siz bilgisayarınızın işletim sisteminin kaç bit olduğunu öğrenip , daha sonrasında indireceğiniz SPSS programını ona göre seçeceksiniz. Örneğin ; bilgisayarınız 32 Bit işletim sistemi ise sizde 32 Bit SPSS download işlemi gerçekleştireceksiniz.

SPSS programını bilgisayarınıza kurabilmeniz için , IBM SPSS programının minimum sistem gereksinimlerine sahip bir bilgisayarınızın olması gerekmektedir. SPSS Programının minumum sistem gereksinimleri aşağıda belirtilmiştir.

 • İşlemci: 2 GHz veya daha hızlı
 • Görüntü: 1024×768 ya da üstü
 • Bellek: 4 GB RAM gerekli, 8 GB RAM ya da daha fazla önerilmektedir.
 • Disk alanı: 2 GB ya da daha fazla.

SPSS İndirme Linkleri

SPSS indirme ve SPSS Kurulum makalemizin giriş kısımlarını okuduysanız artık indirme kısmına geçebiliriz. Programın minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsak ve bilgisayarımızın kaç bit işletim sistemi olduğu bilgisine de sahipsek , aşağıda sizlere verilen indirme linklerine tıklayarak SPSS download işlemine başlayabilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra , SPSS kurulum kısımlarını dikkatlice takip ederek ilerleyiniz.

Güvenli İndirme Linki (746.0 MB )
SPSS 32 Bit İndir
Güvenli İndirme Linki (774.0 MB )
SPSS 64 Bit İndir

SPSS Lisanlama İşlemleri ( Ücretli İçerik )

Lütfen SPSS Lisans dosyalarını indirebilmek için Bize Yaz! kısmından yada yorum kısmına yorum bırakarak Sanalnesil.com | Destek Ekibi ‘ nin sizinle iletişime geçip şifreyi size mail ile göndermesini sağlayınız.

SPSS Kurulumu

Kurulum için gerekli dosyaları bilgisayarımıza indirdikten sonra , artık yükleme aşamasına başlayabiliriz.

Önce dosyamız sıkıştırılmış olarak inecektir. İndirme işleminden sonra Winrar , WinZip yada 7zip programlarını kullanarak sıkıştırma işleminden çıkartmanız gerekmektedir. Dosya çıkarıldıktan sonra SPSS_Statistic kurulum dosyasına çift tıklayarak kuruluma başlayabiliriz.

Spss kurulum dosyası

Spss_Stats kurulum dosyasına çift tıklayarak kuruluma başladıktan sonra , aşağıda ki resimde gördüğümüz üzere SPSS programının kurulum başlangıç ekranı gözükecektir.

Bu ekran kısa bir önyükleme gerçekleştirdikten sonra lisans işlemlerinin anlatıldığı ekran gelecektir. Aşağıda ki resimde de gözükeceği üzere “Next” butonuna basarak SPSS kurulum işlemine devam edebiliriz.

Spss indir

Bir sonra ki adımımızda lisans seçeneğini seçeceğiz. Aşağıda ki görselde de gözüken ilk seçenek “authorized user lisans” seçeneğini işaretleyerek “Next” butonuna tıklayarak yükleme işlemimize devam ediyoruz.

Spss kurulumu

Bir sonra ki adımımızda IBM firmasının SPSS programı için uygulayacağı lisans koşullarının kabul edilmesi gereken ekranı bizlere getirecektir.

Bu adımda ilk seçenek olan seçeneği aşağıda ki resimde de gösterildiği gibi işaretleyip “Next” butonuna basarak SPSS kurulumumuza devam ediyoruz.

Spss indir

Spss lisans koşullarınıda kabul ettikten sonra , user name kısmı gelecektir. Bu kısma hiçbir işlem yapmadan devam edeceğiz. User Name kısmı otomatik kendiliğinden doldurulacaktır. “Next” butonuna basarak devam ediyoruz.

SPSS indirme ve kurulum sonrası Dil Seçimi

Bir sonra ki adımımızda SPSS için dil seçmemizi soracağı ekran gelecektir. Bu ekranda da hiçbir dil seçeneğinde değişiklik yapmadan “Next” butonuna basarak devam edeceğiz. Otomatik İngilizce olarak kurulum gerçekleştirilecektir.

SPSS dil seçeneği

Spss kurulumuna devam ederken , bir sonra ki ekranımızda “No” seçeneği işaretli olarak şekilde “Next” butonuna tıklayarak kurulumumuza devam ediyoruz.

Bir sonra ki adımımızda Python ile işlem yapılacağından, Python dilinin arka planda çalışması için kurulum esnasında kensinin otomatik kurması için bizlerden onay isteyecektir.

Bu adımda “Yes” seçeneğine ve “Next” butonuna tıklayarak kurulum işlemimize devam ediyoruz.

Bir sonra ki kurulum ekranımızda ise , tekrardan lisans koşullarını kabul edeceğiz.

Next” butonuna tıklayarak kurulum işlemlerine devam ediyoruz.

SPSS programımızın kurulacağı dosya dizinini seçeceğimiz ekran , aşağıda gösterilmiştir. Normalde kurulum dosya dizinleri sabit olarak ilerlenir.

Ama siz isterseniz kurulum dosya dizinini değiştirebilirsiniz. Biz değiştirmeden direkt olarak “Next” butonuna tıklayarak SPSS kurulumuna devam ediyoruz.

Kurulum işlemimizin sonuna gelirken , son olarak aşağıda ki resimde de görüleceği üzere kurulum işlemimizin hazır olduğunu göstermektedir.

En son “Install” butonuna bastığımızda kurulum işlemine başlayacağı adıma geliyoruz.

Install” butonuna basarak SPSS 22 programımızın kurulumu başlayacaktır.

Install butonuna bastıktan sonra aşağıda ki SPSS kurulum ekranı dolana kadar bekleyeceğiz.

Kurulum tamamlandıktan sonra , son işlem olan ve aşağıda ki resimde de gözüken güncelleme ayarını işaretleyeceğiz.

SPSS Updates seçeneği işaretlenerek “OK” butonuna basarak kurulum işlemini tamamlıyoruz.

SPSS Lisanslama ve SPSS Crack işlemi

Kurulumunu yaptığınız ve indirdiğiniz SPSS içerisinde SPSS Lisans ve SPSS Crack dosyası mevcut değildir. Programın ve Lisans dosyasının paylaşılması telif nedeni ile yasak olduğundan daha önceki web sitem olan selcukarabacak.com üzerinden kaldırıldı ve silindi. SPSS programını selcukarabaca.com üzerinden indiren ve kuran bir çok kullanıcı burada ki makaleyi okuduğunda anlayacaktır.

SPSS Lisanslama yada SPSS Crack işlemini yapmak isteyen , kurulum esnasında problem yaşayan kişilere yardım iletişim ile gerçekleştirilecektir. İletişime geçmek isteyen kişiler yorum kısmına yorum yaparak yada bize yaz kısmından bizler ile iletişime geçiniz. Yorum yaparken iletişim bilgileri doğru yazmalısınız.Yanlış yazılan kişiler ile iletişime geçilemeyecektir.

SPSS Kurulumu esnasında karşılaşılacak hatalar nelerdir?

1-Sıkıştırılmış dosyadan çıkarılırken hata alıyorum.

Sıkıştırılmış SPSS dosyasını çıkartma işlemini yaparken karşınıza “yan yana yapılandırması doğru olmadığından açılamıyor” hatası alacaksınızdır.Bu durumda SPSS kurulumunuz tamamlanmıştır ama SPSS porgramınızı çalıştırırken arka planda çalışması gereken C++ 2008 yada C++ 2010 programlarınızın bilgsayarınızda kurulu olmamasından kaynaklanan problemdir. Bu problemin giderilebilmesi için aşağıda verdiğim link üzerinden gerekli dosyaları indirebilir ve bilgisayarınıza kurduktan sonra SPSS programınızın başarılı bir şekilde çalıştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Her şeyden önce indirdiğiniz dosya değil , çıkarma işlemi yaptığınız Winrar yada WinZip programınızdan kaynaklı olacaktır.

Bu hatadan sizi kurtarmak ve kuruluma devam etmek için aşağıda linkini paylaşacağım 7-zip uygulamasını indiriniz.

Güvenli İndirme Linki (1,5 MB )
7-Zip İndir

2-“Uygulama yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı” hatası

SPSS programı kurulumu bittiğinde , uygulamayı açmak için çift tıkladığınızda karşınıza böyle bir uyarı çıkacaktır. Bu uyarının sebebi bilgisayarınızda C++ 2008 yada C++ 2010 eklentilerinin bulunmamasıdır. Bu uygulamaları aşağıda ki link üzerinden indirerek kurabilirsiniz.

Güvenli İndirme Linki (34,8 MB )
C++ İndir

Sonuç olarak yukarıda ki programı indirip kurduğunuz zaman çıkarma işlemini gerçekleştireceksiniz.

SPSS İndirme makalesi güncellenmeye devam edecektir.

sanalnesil.com

You may also like...

112 Responses

 1. sevgi özer dedi ki:

  Spss kurulumunda yardımınız için teşekkür ederim. Ücretli olması biraz üzdü beni ama güvenerek tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ücret kısmıda çok cüzzi bir rakam olduğu için pek önemsemedim. Sorun yaşadığınızda irtibata geçmeniz yeterli. Bilgisayarınıza bağlanıp tüm işlemleri sizin adınıza gerçekleştiriyorlar. Tam puan , tam güven. Beni çok büyük bir dertten kurtardınız.

 2. Mert Güvenci dedi ki:

  Spss indir ve spss crack işlemlerini bir mail ile iletişime geçerek hallettiğiniz için teşekkürler. Crack işlemini yapamamıştım. Ama sağolsunlar hallettiler. Çok teşekkürler.

 3. zehra kırcı dedi ki:

  SPSS crack işlemini yapmam için yardımcı olabilir misiniz ?

 4. Çoşkun güneri dedi ki:

  Spss indirme linki çalışmıyor düzeltebilir misiniz

 5. Melike Körpe dedi ki:

  SPSS crack işlemini yapmam için yardımcı olabilir misiniz ?

 6. Ömer Faruk dedi ki:

  Selcukkarabacak.com dan indirmiş olduğum SPSS in WinRAR şifresini hatırlamıyorum yardımcı olabilir misiniz

 7. eda adatepe dedi ki:

  merhaba rar dosyasının içinde lisans klasörü yok, maalesef. equnox ,lütfen okuyun ve kurulum dosyası var sadece. teşekkürler emeğinize sağlık

 8. Batuhan Durgut dedi ki:

  Crack için yardımcı olur musunuz
  batuhan.durgutt@gmail.com

 9. Buğra dedi ki:

  Crack işlemleri için yardımcı olursanız sevinirim.

 10. AHMET dedi ki:

  crack işlemi için yardım alabilir miyim

 11. ERhn dedi ki:

  Network Kullanımı için çoklu lisanslama nasıl yapabiliriz?

 12. irem dedi ki:

  crack için iletişime geçer misiniz?

 13. irem dedi ki:

  merhabalar crack işlemi için yardımcı olabilir misiniz

 14. ayse dedi ki:

  SPSS crack işlemini yapmam için yardımcı olabilir misiniz ?

 15. elif dedi ki:

  crack konusunda yardımcı olabilirminiz

 16. Elif dedi ki:

  Crack işlemi için yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

 17. Özlem dedi ki:

  Crack için yardımcı olur musunuz

 18. perfore dedi ki:

  SPSS crack dosyasını gönderebilir misiniz, ve göndereceğiniz dosyada malware kontrolü yapılmış mıdır ?

 19. murat dedi ki:

  Crack için yardımcı olur musunuz

 20. melisa dedi ki:

  spss crack ile ilgili yardımcı olabilir misiniz mail üzerinden ulaşabilirseniz sevinirim

 21. Güner dedi ki:

  Merhaba dosyayı indirmeye çalışıyorum ama bir türlü yüklenmiyor 1 gün indirme süresi gösteriyor bu normal mi yoksa benim internetimde mi sıkıntı var? Acil programı indirip rapor hazırlamam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

 22. Güner dedi ki:

  merhaba spss crack dosyası için yardımcı olabilir misiniz?

 23. Sukha dedi ki:

  Crack işlemi yapmak istiyorum acaba yardımcı olur musunuz?

 24. Mert Durdu dedi ki:

  Crack için yardımcı olur musunuz?

 25. selena dedi ki:

  spss yükleyemiyorum, Crack için yardımcı olabilirmisiniz

 26. sena dedi ki:

  spss crack ve lisans dosyası için yardımcı olabilir misiniz

 27. zulal dedi ki:

  crack için yardımcı olur musunuz çok acil

 28. aslı dedi ki:

  crack için yardımcı olabilir misiniz iyi yıllar

 29. Abdullah dedi ki:

  Spss Crack işlemi için yardımcı olurmusunuz ?

 30. tugce dedi ki:

  40 gunluk deneme surumu mu ?crack icin yardımcı olabilir misiniz?

 31. Tayfun TUNÇER dedi ki:

  Merhaba yardımcı olursanız sevinirim

 32. Uğur Karabulut dedi ki:

  merhaba spss crack dosyası için yardımcı olabilir misiniz?

 33. Adnan dedi ki:

  Crack işlemi yapmak istiyorum acaba yardımcı olur musunuz?

 34. kb dedi ki:

  crack için yardım lütfen

 35. Uğur dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkür ederim.
  Crack işlemi için yardımcı olabilir misiniz?

 36. Behlül dedi ki:

  Crack işlemi için yardımcı olabilir misiniz?

 37. Nisa Odabaş dedi ki:

  Birkaç ay önce bu site ile programı kurdum. Kullanımda herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak şimdi lisans hatası veriyor. Ne yapmam gerekli? Tekrar yüklemem durumunda içindeki verilerim silinir mi?

 38. Şeyma dedi ki:

  Crack için yardımcı olabilir misiniz?

 39. Muhammed dedi ki:

  Crack için yardımcı olur musunuz?

 40. serdar dedi ki:

  merhabalar crack için yardımcı olur musunuz?
  serdaracar17@gmail.com

 41. YUNUS BAYAR dedi ki:

  Merhaba crack için bilgi alabilir miyiz?

 42. Emre dedi ki:

  crack işlemi yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz

 43. ayse dedi ki:

  SPSS crack işlemini yapmam için yardımcı olabilir misiniz ?

 44. İlker Eroğlu dedi ki:

  Spss programını indirdim ama kullanamıyorum Crack işlemi için yardımcı olur musunuz?

 45. ssbaybars dedi ki:

  crack için yardımcı olabilir misiniz ?

 46. Karamoku Bamba dedi ki:

  64 bit lisans şifresi alabilrmiyim?

 47. FATİH dedi ki:

  crack ve lisans için yardımcı olur musunuz?

 48. mustafa dedi ki:

  Merhaba spss 22 crack işlemi için yardımcı olur musunuz?

 49. rem dedi ki:

  crack için yardımcı olabilir misinizz ?

 50. volkan dedi ki:

  64 bit lisans şifresi alabilir miyim?
  obliviate113@gmail.com

 51. özkan dedi ki:

  merhaba spss crack ve lisanslama için yardımcı olabilir misiniz?

 52. Ümit Cenk AYDOĞAN dedi ki:

  64 bit crack için yardım lütfen

 53. Uğur dedi ki:

  spss programı cracki için yardımcı olabilir misiniz

 54. ahmet dedi ki:

  crack işlemi için yardımcı olabilir misiniz

 55. Ali dedi ki:

  crack için yardımcı olabilirmisiniz

 56. ahmet kaya dedi ki:

  teşekkürler emeğinize sağlık , lisans için yardımcı olurmusunuz.kolaylıklar dilerim.

 57. Meral Sarac dedi ki:

  Merhaba crack için yardımcı olur musunuz?

 58. Maharet dedi ki:

  Spss programını indirdim ama kullanamıyorum 64 bit Crack işlemi için yardımcı olur musunuz?

 59. nuray dedi ki:

  Merhaba, 32 bit indirdim crack ve lisans için yardımcı olur musunuz

 60. Batuhan dedi ki:

  SPSS 64 bit kurulum için yardımcı olurmusunuz. Sifre alabilirmiyim

 61. gökay dedi ki:

  spss için crack dosyasında yardımcı olur musunuz

 62. SSSSS dedi ki:

  Crack işlemi için yardımcı olur musunuz?

 63. yakup dedi ki:

  lisans için yardım eder misiniz? spss 22

 64. Abdullah dedi ki:

  Spss indir ve spss crack işlemlerini bir mail ile iletişime geçerek hallettiğiniz için teşekkürler. Crack işlemini yapamamıştım. Ama sağolsunlar hallettiler. Çok teşekkürler.

 65. Abdullah dedi ki:

  selam, crack için yardımcı olur musunuz?

 66. Yalçın Ateş dedi ki:

  İyi günler. Lisanslama konusunda yardımcı olur musunuz?
  Teşekkürler. İyi çalışmalar.

 67. dursun dedi ki:

  crack için yardım lazım

 68. Sena dedi ki:

  Merhaba, daha önce Selcukkarabacak.com’dan indirmiştim. Tekrar indirmek istiyorum. Lisanslama ve Crack için yardımcı olabilir misiniz?

 69. selin dedi ki:

  lisans işlemi IBM resmi sitesinden mi yapılıyor

 70. Burcu dedi ki:

  Merhaba , crack için yardımcı olur musunuz??

 71. Şüheda dedi ki:

  Crack ve Lisasn için yardımcı olur musunuz acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir